Unutmadık,unutturmayacağız ! #3Temmuz2011

Sene 2011,aylardan temmuz..
Üzerinizde Fenerbahçeli olmanın ve hatta o sene şampiyon olmanın bir mutluluğu ve huzuru ile uyanıyorsunuz.
Karşınızda her kanalda “şike”,”fenerbahçe şike mi yaptı”,”fenerbahçe’de şike operasyonu” ve siz ne yapacağınızı bilmezcesine o gün TV’nin karşısına geçip izliyorsunuz..

Her şey o gün başladı,Fenerbahçe azar azar dağılıyordu.O sene şampiyon olan ve mali anlamda neredeyse düzlüğe çıkmış bir Fenerbahçe’den söz ediyoruz.Herkesin dilinde bir şike narasıdır gidiyordu.Fenerbahçe berbat bir sürece girmişti.Medyada yazılanların haddi hesabı yok.Başkanın da içeri alınmasıyla artık sabrımız taştı.

Metris’e gittik,”Adalet’e Fener yak” dedik ve en önemlisi “Fenerbahçe YIKILMAZ!” dedik.7 sene önce bugün yaşanan kumpas Fenerbahçe’ye çok zarar vermiştir.Bu takım,bu taraftarlar o günü unutmayacak,unutturmayacak..

3 Temmuz isyan,
3 Temmuz sarı-lacivert direniştir.

3 Temmuz mücadele,
3 Temmuz omuz omuza kenetlenmektir.

3 Temmuz onur, gurur, namus,
3 Temmuz dünyaya örnek olan dik duruştur!

Unutmadık, unutturmayacağız..

 

 

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 3 Temmuz Açıklaması ( 3 Temmuz 2018 ) ;

Türkiye Cumhuriyeti ve spor tarihimizin en alçak kumpaslarından biri olan, 3 Temmuz Şike Kumpası’nın üzerinden tam 7 yıl geçti.

Eski Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve eski yöneticilerimizin özgürlüklerinin gaspıyla başlayan, sonrasında kulübümüze maddi – manevi sayısız hasar veren bu süreç içerisinde, Fenerbahçe’nin en önemli gücü, dünyanın en güzel taraftarının canı pahasına ortaya koymuş olduğu özgürlük mücadelesi oldu. Fenerbahçe’sine sahip çıkan binlerce Fenerbahçeli, yıllarca gözyaşı döktü, üzüldü, ancak avazı çıktığı kadar bağırmaktan da geri durmadı “Fenerbahçe YIKILMAZ” diye…

Ancak Fenerbahçeli, kendisine yaşatılan zulmü hiçbir şekilde unutmamıştır ve unutmayacaktır. Bizler, Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticileri olarak, kulübümüzü sürekli olarak yıpratan ve milyonlarca Fenerbahçelinin son 7 yıldır bir an önce sonuçlanmasını beklediği Yargıtay sürecinin artık beraatle son bulmasını, tertemiz kulübümüzün kamuoyu vicdanında tescillenmiş olduğu masumiyetinin, Yargıtay nezdinde de gerçekleşmesini bekliyoruz.

Camiamızın, 3 Temmuz ile ilgili tüm beklentilerinin sonuna dek farkındayız ve Fenerbahçe’nin gasp edilen hakları, maddi kayıpların telafisi için tüm hukuki hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Yargıtay’dan çıkacak olan beraat kararıyla birlikte, gereken tüm hukuki girişimler, yine camiamızın bizlere vereceği enerji ile başlatılacak.

Kumpasın 7.yılında, Fenerbahçe’ye kast eden tüm şahıs ve kurumlardan hesap sorulacağını yineliyor, tüm camiamıza saygılarımızı sunuyoruz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ